Kniha návštěv

Zpovědnice

Hanka 18.06.2015
Včerejší "večer" byl natolik jiný než ty ostatní Zpovědnice, že musím napsat poděkování především p. Sopkovi....Za dvouhodinové vyprávění, za snahu nám všem rozšířit obzory v malířském a sochařském umění.... Že se s chutí projdu po místech, kde najdu díla p. Sopka a budu připravená jim rozumět a všímat si detailů, které bych možná přehlédla. Že jsem se znovu přesvědčila, že život neobyčejných lidí, není vždy jednoduchý a měl by být námi všemi "normálními" lidmi podporován....Protože nám "okořeňujete" dny a vnášíte do nich nevšednost a radost, že můžeme být aspoň chvíli součástí vašich jedinečných nápadů a myšlenek. Děkuju vám. H

Re: Zpovědnice

Martin 19.06.2015
Děkujeme, návštěva pana Sopka ve Zpovědnici byla jedním z našich splněných snů. Dvojnásob nás tedy těší Vaše reakce. Po prázdninách Vás čekají další neobyčejní hosté a již nyní můžeme přislíbit, že se máte se na co těšit!!

Re: Zpovědnice

Radovan 20.06.2015
Ano..., byl to vskutku obohacující večer... Děkujeme...

Kamil Sopko

Šárka 18.06.2015
Moc se mi povídání s panem Kamilem líbilo a rozhodně na další "zpovědnici" zavítám

Zpovědnice.Co to je?

Bárta Radek Kopeček 20.04.2015
Jednoho dne, roku tohoto, takhle bloudím po Facebooku, a tu náhle zaujme mě jakási Zpovědnice Radovana Smokoně a Martina Jáchyma v Café Atriu v Chomutově. Co to je? Že by kultura? Je hromada pozvánek na podobné akce, ale proč mě zaujala právě tahle? Možná forma debaty se zajímavými lidmi v příjemném prostředí. Možnost poznávání lidí, kteří mají zájem o naše krásné Krušné hory, jako já. Poznání lidí, kteří něco umí, nebo něco úžasného prožili. Je to setkání o obyčejně - neobyčejných lidech z Chomutova a okolí.
Nadešel čas a tak jsem se vydal na svou první Zpovědnici. Na setkání s bylinkářkou paní Blankou Pittnerovou. Moderátor Martin Jáchym na mě zapůsobil velice příjemně. Paní bylinkářka, která seděla na lavici jakožto host, povídala o své vášni s přesvědčením. Čas debaty uplynul a tak ještě drbu s lidmi, které už trochu znám, o věcech všedního života. Na konci sezení jsem dostal informaci, že příště navštíví Zpovědnici člověk zabývající se historií a také námořníkem jest na lodi La Grace František Šefl. Tohle už pro mě byla silná motivace další Zpovědnici navštívit.
Den „D“ setkání s námořníky a piráty nadešel. Odhazuji rozdělanou práci a vyrážím do Café Atria vstříc dobrodružství. A udělal jsem dobře. Café Atrium je již plné lidí dychtících po dobrodružství. Usedám a nechávám se vtáhnout do povídání ze života člověka, který už má asi něco za sebou. První polovina vyprávění je doplněna obrázky z různých setkání lidí, zabývajících se historií, a je velice zajímavé. Po přestávce už ale hltám další vyprávění a promítání videí a obrázků o lodi La Grace a lidech s ní spojených. Musím říct, že mě to opravdu dostalo. A to doslova.
Děkuji tímto Radovanovi a Martinovi za to, že tato setkání, nejen mě umožňují. Možná to tak mělo být, aby v nás místních probouzeli touhy po poznání a dobrodružství. Držme jim palce, ať jim to vydrží.
Doufám, že se zde objeví další zajímaví a neobyčejní hosté jako třeba kosmonaut nebo pilot. Nechci tlačit na pilu, ale snad se mi to splní.
Ještě jednou díky kluci.
Myšlenka dne: poznání je motorem duše.
Radek Bárta Kopeček

Re: Zpovědnice.Co to je?

Martin Jáchym 22.04.2015
Děkujeme, že se Vám naše práce líbí. Jsme přesvědčeni, že i další hosté nabídnou svěží číši pramene poznání, z níž se budeme moci vzájemně obohatit-neboť právě to je a priori naším záměrem. Stále více jsme utvrzováni v názoru, že v každém z nás dřímá tvůrčí síla, kreativní duch, cosi krásně neuchopitelného, co člověka věnčí šerpou originality a jedinečnosti a co je proto třeba objevit, realizovat, sdělit nejrůznějšími způsoby. Děkujeme za Vaše slova a reflexe, jsou nám motivací a milým povzbuzením.

Zpovědnice...palec nahoru....

Ivana 16.04.2015
Kluci děkuji...za ten nápad...za zajímavé lidi....za ten klid a pohodu co zpovědnice přináší....za Martinovo neskutečnou a bezprostřední výřečnost...za Bohumilovo talent vyfotit cokoliv a výsledkem je krása....za jednu středu v měsíci kdy se člověk na chvíli zastaví a jen žasne,že nic není nemožné.
Zúčastnila jsem se zatím dvakrát a fakt dobrý...budu se těšit na další příběhy

Re: Zpovědnice...palec nahoru....

Radovan "Bohumil" Smokoň 16.04.2015
Děkujeme Ivanko.... Přesně tohle byl záměr...., aby byla pohoda...:)

Záznamy: 1 - 8 ze 8

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Zpovědnice Radovana Smokoně a Martina Jáchyma Radovan Smokoň 730 127 756,
Martin Jáchym 733 218 293
radovan.smokon@scenerie.cz nitram.joachym@seznam.cz