Zpovědnice.Co to je?

Bárta Radek Kopeček 20.04.2015
Jednoho dne, roku tohoto, takhle bloudím po Facebooku, a tu náhle zaujme mě jakási Zpovědnice Radovana Smokoně a Martina Jáchyma v Café Atriu v Chomutově. Co to je? Že by kultura? Je hromada pozvánek na podobné akce, ale proč mě zaujala právě tahle? Možná forma debaty se zajímavými lidmi v příjemném prostředí. Možnost poznávání lidí, kteří mají zájem o naše krásné Krušné hory, jako já. Poznání lidí, kteří něco umí, nebo něco úžasného prožili. Je to setkání o obyčejně - neobyčejných lidech z Chomutova a okolí.
Nadešel čas a tak jsem se vydal na svou první Zpovědnici. Na setkání s bylinkářkou paní Blankou Pittnerovou. Moderátor Martin Jáchym na mě zapůsobil velice příjemně. Paní bylinkářka, která seděla na lavici jakožto host, povídala o své vášni s přesvědčením. Čas debaty uplynul a tak ještě drbu s lidmi, které už trochu znám, o věcech všedního života. Na konci sezení jsem dostal informaci, že příště navštíví Zpovědnici člověk zabývající se historií a také námořníkem jest na lodi La Grace František Šefl. Tohle už pro mě byla silná motivace další Zpovědnici navštívit.
Den „D“ setkání s námořníky a piráty nadešel. Odhazuji rozdělanou práci a vyrážím do Café Atria vstříc dobrodružství. A udělal jsem dobře. Café Atrium je již plné lidí dychtících po dobrodružství. Usedám a nechávám se vtáhnout do povídání ze života člověka, který už má asi něco za sebou. První polovina vyprávění je doplněna obrázky z různých setkání lidí, zabývajících se historií, a je velice zajímavé. Po přestávce už ale hltám další vyprávění a promítání videí a obrázků o lodi La Grace a lidech s ní spojených. Musím říct, že mě to opravdu dostalo. A to doslova.
Děkuji tímto Radovanovi a Martinovi za to, že tato setkání, nejen mě umožňují. Možná to tak mělo být, aby v nás místních probouzeli touhy po poznání a dobrodružství. Držme jim palce, ať jim to vydrží.
Doufám, že se zde objeví další zajímaví a neobyčejní hosté jako třeba kosmonaut nebo pilot. Nechci tlačit na pilu, ale snad se mi to splní.
Ještě jednou díky kluci.
Myšlenka dne: poznání je motorem duše.
Radek Bárta Kopeček

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Zpovědnice Radovana Smokoně a Martina Jáchyma Radovan Smokoň 730 127 756,
Martin Jáchym 733 218 293
radovan.smokon@scenerie.cz nitram.joachym@seznam.cz